تبليغات X
تبلیغات متنی
کولر گازی
تاريخ : 22 شهريور 1396 | 14:51 | نویسنده : کولر گازی | بازدید : 241

خازن کولر گازي و روش‌هاي تست آن
خازن در کولر گازي:
قسمت الکتريکي اسپليت‌ها شامل قسمت‌هايي چون دوشاخه و سيم‌هاي رابط، کمپرسور، خازن، رله بار زياد (اورلود) رله راه انداز ترموستات، کليد چند وضعيتي (کليد فن)، کليد اصلي کولر و کنترل از راه دور (در کولر گازي دو تکه) مي‌باشد.
در کولر گازي از يک خازن و در بعضي از کولر گازي‌ها از دو خازن به منظور ايجاد گشتاور راه اندازي کمپرسور استفاده مي‌شود. شکل متداول به کارگيري خازن ، به اين  صورت است که يک خازن براي راه اندازي موتور فن (پروانه) و يک خازن براي راه اندازي کمپرسور مورد استفاده قرار مي گيرد ظرفيت اين خازن ها در کولرگازي مختلف متفاوت است.


روش‌هاي تست خازن کولر گازي:

  1. ساده‌ترين راه تست خازن آن است اگر حدس زديد که خازن خراب است، يک خازن با همان مشخصات در مدار قرار دهيد چنانچه عيب برطرف شد حدس شما درست است.
  2. چنانچه روي خازن اثرات برآمدگي / ترکيدگي ديده شود احتمال معيوب بودن خازن زياد است.
  3. بهترين روش  با استفاده از اهمتر عقربه‌اي است ابتدا دو سر خازن را به هم زده تا چنانچه ولتاژ ذخيره شده در خازن وجود دارد، تخليه (دشارژ) شود . با وصل کردن دو سر سيمهاي اهمتر به دو سر خازن ، چنانچه عقربه بسرعت تا انتها رفته و دوباره به آرامي تا وسط صفحه برگشته و از آنجا به کندي به جاي اول خود برگردد در اين صورت خازن سالم وگرنه معيوب است.
  4. روش خطرناک،  چنانچه دو سر خازن را با دو رشته سيم به ولتاژي که روي آن نوشته وصل و سپس به هم متصل کنيد اگر شعله (جرقه) آبي شديد ايجاد کرد، خازن سالم است و اگر شعله زرد رنگ و ضعيف بود خازن خراب است(اين روش توصيه نمي شود)خازن کولر گازي و روش‌هاي تست آن

منبع: شرکت تهویه مهاجر

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
فروش کولر گازی,کولرگازی,کولرگازی وستن,کولرگازی وست پوینت,کولرگازی گرین,کولرگازی سامسونگ,کولرگازی ال ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
کد امنیتی : * ریست تصویر